niedziela, 21 grudnia 2014

Życie jak film Sophia Loren

Jedną z pozycji do przeczytania wskazaną w grudniowym stosiku była książka Silvana Giacobin Sophia Loren życie jak film - sekrety z życia jednej z największych gwiazd światowego kina. Uwielbiam czytać biografie zwłaszcza tak barwnych i utytułowanych osób jak Sophia Loren. Sama książka jest wydana bardzo estetycznie, gruba okładka, strony wewnętrzne wykonane z grubego papieru o charakterystycznej szorstkości, którą tak lubię. Zakupiłam ją na stronie internetowej wydawnictwa ZNAK. Ceny dokładnie nie pamiętam, ale jak zwykle skorzystałam z ich licznych promocji, wiec jak sądzę nie zapłaciłam więcej niż 15 zł.
Przez książkę przebrnęłam dosyć szybko i przyjemnie. To nie tylko opowieść o sławnej aktorce i jej oszałamiającej karierze ale także trudnym dzieciństwie i pragnieniu zostania matką. Mało kto wie, że Sophia uległa wypadkowi na Saharze, który o mały włos nie pozbawił jej życia.
Sophia Loren od dziecka marzyła o karierze aktorki. W wieku 15 lat ubrana w sukienkę uszytą z zasłony przystąpiła do konkursu piękności, na którym wypatrzył ją jej mentor i przyszły mąż Carlo Ponti. Długoletni związek Loren i Pontiego zaowocował w wiele niezapomnianych ról. Jednak wzbudzał również wielkie kontrowersje i zgorszenie wśród włoskiego społeczeństwa a także samego Watykanu między innymi z powodu dużej różnicy wieku oraz podejrzenia popełnienia  bigamii przez Carla. Oszałamiająca kariera oraz tłumy szaleńczo zakochanych mężczyzn z wielkimi aktorami na czele, którzy tak jak Peter Seller, chcieli dla Sophii porzucać swoje żony. Sophia Loren pragnęła wieść rodzinne życie. Chciała spełniać się w macierzyństwie, przez wiele lat  walczyła o poczęcie pierworodnego syna. Dzięki tej biografii poznajmy Sophie Loren od całkowicie innej, bardziej prywatnej strony- wiernej partnerki, oddanej matki. W książce zawarto również dużo osobistych fotografii gwiazdy, jej rodziny i przyjaciół, które doskonale przybliżają nam przytaczane opowieści i anegdoty.
Książkę zdecydowanie polecam. Osoby, które lubią poznawać inspirujące historie znanych ludzi na pewno się nie zawiodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz